Поетичний вечір Ірини Берези

  21 травня у бібліотеці-філії13 Дворницька Анастасія та Леонід Борозєнцев провели творческий краєзнавчий вечір вінницької поетеси Ірини Березі під назвою "Життя після життя". Сама назва заходу – символічна. Ірина Станіславівна вже багато років проживає та працює на теренах Вінниччини, а виключно на українській мові почала писати з початку повномасшабного у вторгнення. Її поезії проникливі, болючі, справжні. Це поезії людини, яка покинула рідне місто, звичну рутину життя, втратила знайомих та улюблену роботу, але попри все продовжила творити. Не можна залишити з байдужим до манери прочитання, темпу голосу, подачі літературного доробку. Більшість віршів про пережиті переживання, щирі емоції, війну… Невелика їхня частина — інтимної лірики, адже за її словами «щастя любити тишу». Тим не менш, кілька віршів було писв'ячено її чоловікові, відомому фотохудожнику Vadim Vadkoz Kozlovsky. Вадим Андрійович представивши добірку своїх власних світлин у фоторяді, виведеного на проекто

Віртуальна виставка: "Тарас Прохасько -- автор непростої української прози"“Я відчуваю чужину там, де не звучить українська мова» -- 16 травня Тарас Прохасько святкує свій 55-річний ювілей.

Один із найцікавіших авторів сучасності, літературний доробок якого вказує на світоглядний злам, що відбувся у 90-х роках ХХ століття, пов’язаний не тільки з розпадом наддержави, але з самим механізмом думання.


У есеїстиці, інтерв’ю та прозі Т. Прохаська можна знайти згадки про різні філософські і наукові теорії, що виявилися близькими авторові, знайшовши кореляції з внутрішнім світом автора.
З нагоди ювілею письменнпика, хочеться зупинитись на найголовнішому.


Вміння бути самодостатніми і сприймати себе такими, якими ми є, не намагаючись дорівнятися до когось – ось та риса, якої на думку Прохаська, бракує українцям.
Пропонуємо переглянути нашу віртуальну добірку творів, як для дорослого, так і дитячого читання. Серед висвітлених прозаїчних цікавинок -- "Куди зникло море", "НепрОсті" та короткі розповіді.


На завершення дібрано декілька цитат письменника, які демонструють його ставлення до оточуючого та внутрішнього світу. Цитати є частиною інтерв"ю у журналах "Країна" за травень 2017 року та березень 2011 року.Коментарі