27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

#Під_спалахи_сирен_та_блискавиць (Part 1). Відкриття проекту.

 

            Нещодавно у Вінниці на підтримку ініціативи МКІП та Держмистецтв щодо популяризації правдивого якісного літературного контенту, був започаткований мистецький проект #Під_спалахи_сирен_та_блискавиць, який передбачає різні форми спілкування з читачами, учасниками творчих клубів та потенційними користувачами бібліотек. Зараз це — літературні відеозаписи за участю вінничан, а також серія творчих зустрічей-концертів наживо.

Перший «Спалах» відбувся 12 квітня у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру "Квадрат" у партнерстві КЗ "ВОМЦ "Квадрат"" та закладу культури "Вінницька міська централізована бібліотечна система" за участю творчої групи «Кофе-Баттл».

 

Вечір було відкрито триптихом, складеним з текстів різних авторів.

1 текст від імені біженки, яка, їдучи з рідного міста, змушена залишити домашню кішку.
 
© Людмила Херсонська — українська поетеса та перекладачка, проживає в Одесі.

2 текст від імені пересічного жителя РФ, на очах якого за знаком вищого керівництва його сусідка перетворюється на людожера.
 
© Дмитро Коломенський — відомий поет, бард, виконавець власних пісень, організатор концертів та фестивалів, донедавна проживав у Санкт-Петербурзі, через свої переконання змушений був виїхати з країни.

3 текст про те, як Сатана відмовляється далі випробовувати людей, які йдуть за Христом, людей, які у твердості своїх переконань дивують навіть Спасителя.
 
© Сергій Жадан — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст, радіоведучий, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма».

У мистецькому «Спалаху» 12 квітня прийняли участь вінницькі автори: Марина Кордонець та Тетяна Шкурак, Олег Крушельницький та Ростислав Рудий, Роман Костюк та Валентина Капшук, Олена Коваленко та Олена Кривко-Тарасюк, Світлана Котляр та Валентина Буцерога, поет та бард Володимир Каправий. Також вперше з поетами на сцені співпрацював музикант гурту ANTARES, учасник та засновник кількох вінницьких рок-гуртків у стилі Hard'n'Heavy Вальтер Моссман, у його виконанні вінничани змогли почути Річі Блекмор — «Possum goes to Prague» (cover), Blackmore's Night — «Carry On...Jon», Deep Purple — «Soldier of fortune», U.D.O. — «In the Darkness», Accept — «Wanna Be Free», Metallica — «Fade to Black», Rainbow — «Anybody there», ANTARES — «No Speak».

 

Спікери вечора — Анастасія Дворницька та Леонід Борозєнцев (Вінницька міська бібліотека-філія №17).

Фото © Костянтин Родигін та Максим Краснопір (Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій»), Ярослава Самойленко (Вінницька центральна міська бібліотека імені І.Бевза).

Захід було організовано таким чином, щоб волонтери, які працюють у цей час у залі, могли слухати поетів «без відриву від виробництва».

На завершення слухачам був представлений фрагмент короткого есе, опублікованого на своїй сторінці у facebook колишнім вінничанином, учасником Вінницького Народного клубу фотомистецтва «Обрій», Олександром Філем, який кілька років тому виїхав з України, але з початком військових дій повернувся, щоб зі зброєю у руках захищати нашу країну. Основним меседжем його публікації була думка про те, з чого починається війна, що їй завжди передує.

 


Коментарі