Сашко Лірник - майстер української химерної казки

  До 60-річчя від дня народження Олександра Власюка на дитячому відділі за участю учнів середніх класів проведена презентація книги "Казки Сашка Лірника", видавництва "Зелений Пес", ілюстрації Інокентія Коршунова, читачі дізнались про цікаві факти з біографії письменника, переглянули мультфільм по сценарію Сашка Лірника "Моя країна _ Україна." Нагороди Золоте перо (2011) Нагорода «За заслуги перед Збройними Силами України» (2016), Орден «За заслуги» 3 ступеню (2019) Сашко Лірник (Олександр Власюк) – казкар-лірник, автор телевізійних програм та телеведучий, музикант, у минулому учасник українського dark ethno гурту «Вій», постійний учасник етнофестивалів, волонтер, сценарист українськихфентезійних фільмів та мультфільму «Моя країна – Україна.»

Стендаль: спостерігач людських сердець

"У будь-якому різновиді мистецтва, як не старайся, 
досягнути величі — якщо ти дійсно великий, — 
можливо тільки зоставшись самим собою"


    23 січня у бібліотеці-філії № 17 представлено книжкову виставку до 240-річчя від дня народження французського письменника Фредеріка Стендаля.
 
     Стендаль (Stendhal) – французький письменник, есеїст, атеїст, якобінець та громадський активіст. Представник французького критичного реалізму, сфокусованого на питаннях становлення людини у взаємозв'язку із суспільним середовищем. При народженні отримав ім’я Анрі Бейль. Здобув визнання під псевдонімом Фредеріка Стендаля. На думку вчених, був масоном та істориком масонства.

    Варто пригадати дещо про його літературну спадщину. Творчість Стендаля належить до першого етапу розвитку французького критичного реалізму. Він вносить у літературу бойовий дух і героїчні традиції нещодавньої революції. Зв'язок його з просвітителями можна спостерігати в його філософії й естетиці. У своєму розумінні ролі художника письменнник йде далі і стверджує, що мистецтво за своєю природою соціальне, воно служить суспільним цілям.

Коментарі