Поетичний вечір Ірини Берези

  21 травня у бібліотеці-філії13 Дворницька Анастасія та Леонід Борозєнцев провели творческий краєзнавчий вечір вінницької поетеси Ірини Березі під назвою "Життя після життя". Сама назва заходу – символічна. Ірина Станіславівна вже багато років проживає та працює на теренах Вінниччини, а виключно на українській мові почала писати з початку повномасшабного у вторгнення. Її поезії проникливі, болючі, справжні. Це поезії людини, яка покинула рідне місто, звичну рутину життя, втратила знайомих та улюблену роботу, але попри все продовжила творити. Не можна залишити з байдужим до манери прочитання, темпу голосу, подачі літературного доробку. Більшість віршів про пережиті переживання, щирі емоції, війну… Невелика їхня частина — інтимної лірики, адже за її словами «щастя любити тишу». Тим не менш, кілька віршів було писв'ячено її чоловікові, відомому фотохудожнику Vadim Vadkoz Kozlovsky. Вадим Андрійович представивши добірку своїх власних світлин у фоторяді, виведеного на проекто

Історія в персонах: Національний музей-садиба Миколи Пирогова

 


Обличчя історії України формують особистості. Видатною історичною персоною на весь світ, є Микола Іванович Пирогов (1810-1881 рр.) - цей геніальний чоловік вніс величезний внесок у розвиток медицини, видатний учений, хірург, педагог і громадський діяч – провів останні роки життя в чарівній садибі Вишня біля Вінниці. У 1866 р. він побудував дім, аптеку та невеликий госпіталь, де надавав медичну допомогу усім, хто її потребував.

Сьогодні це Національний музей-садиба М.І. Пирогова, працює з 1947 року. Садиба поєднує будинок, аптеку й усипальницю, де знаходиться набальзамоване тіло самого Пирогова. Навколо розкинувся дендропарк.
Експозиція музею налічує16500 експонатів. Представлені всесвітньо відомі атласи з топографічної анатомії, унікальні хірургічні інструменти, розроблені самим Пироговим. У музеї можна побачити легендарні заморожені зрізи, виконані з авторською методикою, які є абсолютнго тотожними сучасним КТ- сканам.
До 212 річниці від дня народження Миколи Пирогова, читальній залі дитячого відділу представлена книжкова виставка «Історія в персонах: Національний музей- садиба М.І.Пирогова», а молодші користувачі бібліотеки переглянули відео, з цікавою розповіддю екскурсоводів про садибу, посмакували трав’яним чаєм « Бадьорий» до складу якого входять цілющі рослини: листя м’яти, плоди шипшини, квіти ромашки, шматочки яблук, пелюстки квітів.
Відвідайте музей-садибу М.І.Пирогова, здійсніть пізнавальну прогулянку сонячними алеями садиби, де відкриєте для себе «Цілющі джерела Чудесного лікаря», та пройдете аудіогід-квест.
Коментарі