Сашко Лірник - майстер української химерної казки

  До 60-річчя від дня народження Олександра Власюка на дитячому відділі за участю учнів середніх класів проведена презентація книги "Казки Сашка Лірника", видавництва "Зелений Пес", ілюстрації Інокентія Коршунова, читачі дізнались про цікаві факти з біографії письменника, переглянули мультфільм по сценарію Сашка Лірника "Моя країна _ Україна." Нагороди Золоте перо (2011) Нагорода «За заслуги перед Збройними Силами України» (2016), Орден «За заслуги» 3 ступеню (2019) Сашко Лірник (Олександр Власюк) – казкар-лірник, автор телевізійних програм та телеведучий, музикант, у минулому учасник українського dark ethno гурту «Вій», постійний учасник етнофестивалів, волонтер, сценарист українськихфентезійних фільмів та мультфільму «Моя країна – Україна.»

В Україні проживаєш, а чи мову гарно знаєш?

Мова – це велике досягнення людства. Дуже важливо для людського спілкування добре знати мови інших народів, але найперше досконало потрібно знати свою рідну мову. Ми живемо в Україні, в мальовничому і чарівному краї , наша рідна державна мова – українська. А ми, українці народ давній і працелюбний, співучий і відважний, добрий і щедрий. І мова у нас дуже мелодійна, багата. За красою звучання вона стоїть поряд з італійською та перською. А для нас вона найкраща у світі, бо рідною мовою з дитинства кожен вчився читати і писати, далі вдосконалювали свої знання, збагачували словниковий запас, бо слів у нашій мові є надзвичайно багато. Отож сьогодні, у бібліотеці ми проведемо вікторину, щоб більше про неї дізнатись і прагнути надалі розмовляти правильно і чисто, щоб кожному хотілося вас слухати і навчитися самому говорити українською мовою. 9 листопада - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця.
До Дня української писемності та мови в бібліотеці проведено пізнавальну вікторину для розумних і допитливих "В Україні проживаєш, а чи гарно мову знаєш?"
Висловлюється подяка найактивнішим читачам за участь у вікторині: Свідерськім Софії та Анастасії, Нікуліній Вероніці, Гуменюк Софії, Малка Мілані, Матвію, Ваколюк Маргариті, Федоренко Роману та матусі Альоні, Волошину Ігорю, мамі Наташі, Савчуку Богдану.

 Коментарі