27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Велетень духу і лицар свободи (до 80-річчя Володимира Яворівського) 11 жовтня українці згадують талановитого  письменника, Шевченківського лауреата, громадсько-політичного діяча Володимира Яворівського. Володимир Яворівський  Працював у різних ЗМІ, як друкованих, так і на телебаченні. Займався політикою, був одним із засновників Народного Руху України. Член Спілки письменників України з 1971 року, голова Національної спілки письменників України з жовтня 2001-го по листопад 2011 року. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси» (1984 рік). Був відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у серпні 2005 року та ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

  Автор збірок оповідань, нарисів, повістей. Серед найвідоміших романів Володимира Яворівського: трилогія «Ланцюгова реакція» (1977 рік), «Оглянься з осені» (1979 рік), «Автопортрет з уяви» (1982 рік), «А тепер – іди» (1983 рік), «Марія з полином у кінці століття» (1988 рік), «Криза» (2000), «Найдовша ніч Президента» (2011 рік), «Лягти! Суд іде!», «У мене вечеряв Ісус», «Іван Окаянний».

 На Першому каналі українського радіо Національної радіокомпанії України вів щотижня радіопередачу «20 хвилин з Володимиром Яворівським», що присвячена актуальним проблемам патріотизму та національного духу в Україні. Протягом багатьох років (з перервами) вів на Першому каналі Українського радіо авторську передачу "20 хвилин з Володимиром Яворівським".

Коментарі