Велетень духу і лицар свободи (до 80-річчя Володимира Яворівського) 11 жовтня українці згадують талановитого  письменника, Шевченківського лауреата, громадсько-політичного діяча Володимира Яворівського. Володимир Яворівський  Працював у різних ЗМІ, як друкованих, так і на телебаченні. Займався політикою, був одним із засновників Народного Руху України. Член Спілки письменників України з 1971 року, голова Національної спілки письменників України з жовтня 2001-го по листопад 2011 року. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси» (1984 рік). Був відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у серпні 2005 року та ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

  Автор збірок оповідань, нарисів, повістей. Серед найвідоміших романів Володимира Яворівського: трилогія «Ланцюгова реакція» (1977 рік), «Оглянься з осені» (1979 рік), «Автопортрет з уяви» (1982 рік), «А тепер – іди» (1983 рік), «Марія з полином у кінці століття» (1988 рік), «Криза» (2000), «Найдовша ніч Президента» (2011 рік), «Лягти! Суд іде!», «У мене вечеряв Ісус», «Іван Окаянний».

 На Першому каналі українського радіо Національної радіокомпанії України вів щотижня радіопередачу «20 хвилин з Володимиром Яворівським», що присвячена актуальним проблемам патріотизму та національного духу в Україні. Протягом багатьох років (з перервами) вів на Першому каналі Українського радіо авторську передачу "20 хвилин з Володимиром Яворівським".

Коментарі