27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Вінницька звукова книга. Анатолій Жарук

 

Анатолій Жарук – нова зірка, що яскраво сходить на небосхилі подільської прози. Нещодавно газета «Літературна Україна» надрукувала великий уривок з нового історичного роману Анатолія «Поділлям із вогнем», присвяченого часам Гайдамаччини, героїчній боротьбі козаків-гайдамаків з польськими та російськими поневолювачами.

Сторінки нашої звукової книги (в трьох подачах) складають уривки з повісті Анатолія Жарука «Четверта усмішка», яка вийшла окремою книгою у вінницькому видавництві «Твори». В повісті йдеться про непросту долю талановитого випускника консерваторії, змушеного з різних обставин стати вуличним музикантом, граючи з товаришем на майдані перед ринком «Урожай». Як позбутися помилок і гріхів минулого,щоб всупереч невдачам все таки піднятися до творчих висот? Відповідь на це і дає пропонована увазі слухачів повість, події якої відбуваються в основному у Вінниці. Епіграфом до своєї розповіді автор вибрав слова японського класика: 

«Одного разу шторм скінчиться, і ти не згадаєш, як його пережив. Ти навіть не будеш впевнений у тому, чи закінчився він насправді. Але одна річ БЕЗЗАПЕРЕЧНА: коли ти вийдеш зі шторму, ти ніколи знову не станеш тією людиною, яка увійшла в нього. Тому що у цьому і був його сенс».        Харукі Муракамі 

Творча група, яка працювала над презентацією книги Анатолія Жарука (Влад Федорцов, Михайло Каменюк), будуть вдячні  слухачам за відгуки та побажання.

Анатолій Жарук. Четверта усмішка (уривки з повісті). Читає заслужений артист України Володимир Постніков.

Коментарі