27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Магія Купальської ночі


Івана Купала – одне з найдавніших та найсамобутніших свят в Україні. Схожі свята, присвячені літу та літньому сонцестоянню, відзначає більшість європейських народів. На нашій землі свято Івана Купала з давніх-давен символізувало зв’язок людини з природою і перехід до літнього циклу календарних дохристиянських свят. Надзвичайно колоритна, сповнена багатьма яскравими обрядами й безліччю легенд, ця дата досі зберігає магічну красу стародавніх ритуалів.


У межах співпраці Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №15»  Вінницької міської ради та Бібліотеки-філії №17 Закладу культури Вінницької міської централізованої  бібліотечної системи  із вихованцями старшої групи «Веселі промінчики» проведено народознавчу мозаїку «Магія Купальської ночі». Діти дізнались історію цього містичного свята та пов’язані з ним народні традиції і прикмети.


Найцбільший інтерес  у вихованців викликала розповідь про цвіт папороті, адже за повірям той, хто знайде квітку, яка цвіте лиш одну мить, отримає неймовірну силу. Володар заповітної квітки розумітиме мову будь-якого створіння, зможе бачити заховані в землю скарби та матиме чудодійні можливості. Діти із задоволенням долучилися до майстер-класу із виготовлення чарівної квітки папороті та мали змогу ознайомитися із добіркою дитячих книг із даної теми. В день Івана Купала зичимо всім, щоб доля завжди була щедрою, природа навколо — прекрасною, а будні  — спокійними та яскравими! 
Коментарі