27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Щорічний книжковий фестиваль VinBookFest 2022. Відкриття.

 

         У Вінниці на початку війни на підтримку ініціативи МКІП та Держмистецтв щодо популяризації правдивого якісного літературного контенту, був започаткований мистецький проект #Під_спалахи_сирен_та_блискавиць, який передбачає різні форми спілкування з читачами, учасниками творчих клубів та потенційними користувачами бібліотек. Це — літературні відеозаписи за участю вінничан, а також серія творчих зустрічей-концертів наживо.


 

        Проект набирає популярності. Його презентацією цього року було відкрито щорічний книжковий фестиваль VinBookFest.

 
 

         Черговий літературно-художній «Спалах» відбувся 20 травня у приміщенні Кінотеатру «Родина» (Вул. Миколи Оводова, 47) за сприянням "Вінницької міської централізованої бібліотечної системи" та участю творчої ініціативної групи "Кофе-Баттл".

        На презентації звучали тексти як відомих в Україні та за її межами авторів, так і поетів-вінничан. Спікери заходу, співробітники Вінницької міської бібліотечної системи філій №17 та №6 Анастасія Дворницька та Леонід Борозенцев, знайомили слухачів з творами Богдани Гайворонської, Ганни Малігон, Марині Пономаренко, Тетяни Ковалевич, Ingi Gerda.

 
        З вінничан у концерті взяли участь Дар'я Паламарчук, Марина Кордонець, Тетяна Шкурак, Олег Крушельницький, Юлія Богута, Світлана Котляр, Олена Коваленко та Вероніка Остапчук.


        Доброю традицією стала співпраця з поетами музиканта гурту ANTARES, Вальтера Моссмана, та фотографів Вінницького Народного клубу фотомистецтва «Обрій» Максима Краснопіра та Костянтина Родигіна.

Коментарі