27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Оберіг, що не губиться у віках

Я рідний край та мову солов’їну

У вишивку свою вплела, в нитки

Я прославляю рідну Україну,

Яскраві вишиваючи квітки.


   (Оксана Вишневська)

Невипадково вишиванка стала символом української народної традиції та національної культури, бо це не просто одяг. Вишиванка - душа нашого народу, наш оберіг, багатовікова історія, міфологія, давнє мистецтво наших предків.

Барвистість, пишність, охайність та оригінальність українського одягу надихала багатьох митців на створення художніх шедеврів. Багатство і різноманіття українських традицій, захоплення людьми, які не втратили зв'язок з народним мистецтвом, яскрава краса українок мали великий вплив на творчість українських  художників.

Творча галерея під назвою «Оберіг, що не губиться у віках» - данина талановитим митцям, які натхненні традиціями та любов'ю до рідної культури вміло і тонко відображали у своїх роботах український колорит, вроду нашого народу, красу його побуту та рідної землі.

Протягом століть створено цілу галерею портретів українок одягнених у вишиванки: тендітна, юна полтавчанка у вишитій сорочці білим по білому та гордовита буковинка у традиційному вбранні, статна і впевнена подолянка у сорочці з насиченим орнаментом і літня жінка, спокійна і задумлива, і багато інших живих і емоційних образів.

Цією виставкою ми сподіваємося познайомити користувачів бібліотеки з картинами та книгами, що присвячені національній ідентичності – вишиванці, а також дати імпульс популяризації носіння етнічного одягу!Коментарі