27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Загроза історичним пам’яткам під час війни

Ворог у війні проти України щодня нещадно руйнує нашу культурну спадщину. Наразі Міністерство культури та інформаційної політики має лише орієнтовне уявлення про масштаби руйнувань культурних та релігійних пам'яток. 
Про це повідомила заступниця міністра культури Катерина Чуєва під час брифінгу 17 березня. Ворожі артилерійські обстріли та бомбардування майже повністю зруйновали цілу низку українських міст: Маріуполь, Волноваху, Охтирку, Ізюм. 
Катастрофічних пошкоджень зазнали Харків, Суми, Чернігів. Від обстрілів страждають Київ, Миколаїв, Запоріжжя та інші міста.
Чуєва підкреслила, що атаки окупаційних військ здебільшого спрямовані на ураження громадського сектору – житлові будинки, лікарні, освітні заклади.
"Це невибіркове бомбардування призводить до жертв серед мирного населення і, на жаль, вражає об'єкти культурної спадщини по всій території України", – зазначила заступниця глави Мінкульту.
Коментарі