27 березня – Міжнародний день театру.

  27 березня – Міжнародний день театру.      Серед цікавих дат березня бібліотекарі надають особливого значення міжнародному дню театра .       27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.      До цього свята бібліотекарі філії №6 та №17 Леонід Борозєнцев та Анастасія Дворницька на базі філії №17 підготували книжкову виставку, розглядаючи яку, читачі можуть дізнатися про українській театр, його видатні постаті та театри Вінниці.      Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».      День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів. Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білет

Вінницька звукова книга. Іван ВОЛОШЕНЮК

 

Вінницький письменник (1938-2017). Народився 3 липня 1938 року в селі Ометинці Немирівського району Вінницької області. Один з найпомітніших українських публіцистів кінця ХХ-початку ХХІ століть. В літературу прийшов з журналістики, більшість його творів мають документальну, вінницьку основу, як і пропонована новела «Магеланиха». За «Магеланихою», а також документальною новелою Івана Волошенюка «Сеньйора Грасселлі з Чернявки» знято телефільми (1986 в 1997 рр.).

І.Волошенюк, автор понад трьох десятків книг повістей, оповідань і публіцистики, писав:
«Щодо себе особисто, то не маю себе за письменника, бо не вмію вигадувати і будувати складну, вітійствувату структуру сюжетів – усе в мене з життя, з того, що стрічалося на кореспондентських стежках-дорогах, вразило, зачепило душу».
Новелу «Магеланиха» читає Дмитро Матіюк.

Над програмою працювали: Михайло Каменюк, Влад Федорцов, Дмитро Матіюк.Коментарі